"Azt tekintem sikernek, ha minél több ember kommentel egy-egy posztra, hiszen a valódi részvétel (ami a web 2.0-ás platformok célja, ugye) nem a „like” gomb egyszeri benyomása, hanem a tartalomra való aktív, gyakori reagálás."
Az oldalon keresztül egy webkamera segítségével bárki saját, élő "tévéadást" tehet ki a webre, ami egy ablakban jelenik meg. Mellette lehet élőben chatelni, és a műsor saját embed-kóddal rendelkezik, vagyis bárhová beágyazható. Ha a közvetítést rögzíti is a felhasználó, akkor azt annak végeztével egy kattintással közzéteheti a YouTube-on.
A Ustream ötlete az amerikai hadsereg két tisztjének fejéből pattant ki, miután arra a problémára keresték a megoldást, hogy a külföldön harcoló katonák hogyan tarthatnák sokkal hatékonyabban a kapcsolatot az otthon maradt családtagokkal, barátokkal. Az akkor meglévő videochat-megoldások két kliens közti kapcsolaton alapultak, és nem tették lehetővé azt, hogy egyszerre több helyszínen is látni lehessen az élő videoüzeneteket. Erre alakult meg a Ustream.TV, amelynek célja, hogy lényegében bárki tudjon adást sugározni az internetre, és akár saját közönséget is építhet. A Ustream közvetítette többek közt Barack Obama elnök beiktatását is, amit 3,8 millióan követtek figyelemmel.
A Ustream alapítója közt van egy magyar fiatalember is, Fehér Gyula, ennek köszönhetően pedig Budapesten, a Graphisoft parkban található az egyik fő fejlesztési központ. A vállalat 2008-ban mintegy 11 millió dollárt vont be egy kockázatitőke-konzorcium révén. A cég központja természetesen a Szilícium völgyben található, a kaliforniai Mountain View-ban, ahol többek közt a Google is székel.
Tesztelem...