Az NRC piackutató adatai szerint a tavalyi második félévben a legalább hetente internetező 14-69 éves lakosság 42 százaléka legalább három órát "lóg" a hálón, míg ugyanez az arány a tévénézés esetében 38 százalék. A tendenciát erősítheti az internetes tartalmak bővülése - beleértve az online-televíziózás térnyerését is -, illetve az online-tevékenységek erősödése az idősebb korcsoportokban. Az SPSS szerint a tévénézők 13 százaléka a digitális átálláskor, vagyis a földi sugárzás megszüntetése után nem néz többet tévét.
A KPMG vizsgálatában a digitális szolgáltatások elsődleges célcsoportjaként a 20-50 év közötti diplomás, Budapesten és környékén élő fogyasztókat jelölte meg, hozzátéve, hogy nagyon csekély az a tudatos nézői bázis, amely ki is használná majd a technológia adta új lehetőségeket. A digitális csomaggal rendelkezők sem néznek több televíziót, s nem jellemző az sem, hogy nagyobb igény lenne az interaktivitásra.
A digitális technológia legnyilvánvalóbb előnye a műsorelosztási kapacitások növekedése, a több csatorna elérésének lehetősége fontos ugyan, azonban a megkérdezettek negyede csak 2-5 csatornát néz rendszeresen. Bár a KPMG szerint ennél többen tartanák jónak azt a lehetőséget, ha csak az általuk választott csatornákért kellene fizetni. Így népszerű lehet a jövőben a video on demand funkció.