Web 2.0 és közösségi média kifejezések gyűjteménye
Blog-storm (blog-vihar): sok weblog lehetővé teszi a látogatóknak nyilvános megjegyzések írását, ami közösségek kialakulásához vezethet. A blogok érdemi szerepet játszanak a marketing vírusok és mémek terjedésében. A weblogok vagy bloggal kapcsolatos oldalak összességét blogtérnek (blogsphere) is nevezik. Amikor nagy az aktivitás, sok információ és vélemény gyűlik össze egy adott témával vagy vitával kapcsolatban a blogtérben, azt gyakran blog-viharnak vagy blog-rajnak is nevezik.
RSS Feed: a "Really Simply Syndication" rövidítése. Eleinte hírügynökségek alkalmazták, ma már talán a blogok világában a legnépszerűbb. Ez egy olyan formátum, amely lehetővé teszi, hogy webhelyünk aktualitásait megosszuk másokkal és más weboldalak szerkesztőivel, ezáltal útjára indítsuk az információ másodlagos láncreakcióját.
Mikro-közösség: Olyan weboldal, blog, fórum, melyen speciális témákban osztanak meg egymással információt a felhasználók. Ilyen online közösségek jöhetnek létre egy érdekes hobbinak hódoló, egy különleges problémával küszködő, vagy egyedi körülmények között élő felhasználókból. Az adott témában társalognak, megosztják a tapasztalatokat és véleményeiket egymással.
Trackback: A trackback arra szolgál, hogy ha egy felhasználó a blogjában egy korábbi postra reagálva ír egy bejegyzést, akkor hivatkozhasson annak trackback címére. Mindez azért célszerűbb, mint a sima url-re hivatkozás, mert az eredeti postnál is megjelenik a reakció linkje.
Szóródás: Azt mutatja meg, hogy egy közösségi médiából indult üzenet milyen mértékben kerül át más internetes oldalakra, azaz mekkora területen terjed el, mekkora a szórása.
Thread: Üzenőfalakon, fórumokon és blogokban megjelenő pro és kontra beszélgetések, viták, melyeket valamely online felületen megjelenő bejegyzés indukál. A kiváltó komment gyakran éppen azon célból kerül ki a fenti platformokra, hogy ilyen interakciókat generáljon, és ezzel elindítson egy pletykát, vagy zsongást az adott márkával kapcsolatban.
Wiki: egy online, közös szerkesztésű felület. A kifejezés a honolului „wiki wiki” taxiból, vagy a „what i know is” (amit én tudok)-ból ered
Ha hadilábon áll a web 2.0-es kifejezésekkel, akkor töltse le a BuzzMirror ZsargonSzótárunkat!