Inkább ezt olvasd, itt már kijavítottam a hibákat, és ki is egészítettem az alábbi bejegyzést.
Van egy régi videóm, tulajdonképpen - és a magam számára érdekes módon - semmit változott a felfogásom azóta.
Mindez arról jutott az eszembe, hogy az Index befektetésekről szóló topikjában arról megy a beszélgetés, hogy árthat-e az embernek, ha otthon aranyat őriz. Az egyik hozzászólásomat idemásolom:
Nézd, én nem félek a pénztől, és biztos vagyok benne, h nem fog a gondolkodásom megváltozni akkor sem, ha aranyot tartok itthon. (De nyilván nem is itthion tartanám.)
Ezért is érdekel, vajon hogy működik az, hogy a pénz (bármilyen formában, úgyis mint "hatalom" megbolondítja az embereket, sokszor annyira, h elvesztik a józan eszüket, ld. pl. piramisjátékok és más becsapások, amelyek mind a nagy pénz igéretére teszik a hangsúlyt.
Most praktikusan engem a biztonság érdekel, a mobilitás - mert ahogy beleásom magam Mo. politikai és gazd. összefonódásainak vizsgálatába, hát nem vagyok sajnos biztos benne, hogy nem alakulhat ki soha olyan helyzet, hogy menekülni kell az országból. Ez eg pl. ingatlanok esetében problémás ugye, az arany viszont könnyen mpzditható...
Nekem ovábbra is szimp. az arany, mondjatok jobbat! Most éppen azt nézegetem h gyűjteni kezdenék érméket, mert sok szép van közülük, és a magyar arany- ezüst érmék is szépek.
Itt tartok ma...
Nem idéztem, mert azt hiszem, ezt nem ildomos, de ezt arra írtam, hogy valaki felvetette ezt az erős állíátást, hogy a pénz beteggé tesz, aztán persze más valaki mindjárt betegesnek is minősítette ezt a felfogást, én mindenesetre kértem az illetőpt, hogy meséljen ennél többről.
A pénzügyek léletanáról szóló könyvet már rég meg kellett volna irnom, de most nekiállok majd apránként vagy egy külön blogban felvezetni a témát és kifejteni az ezzel kapcsolatos tapasztalataimat.
Pénztréninget már min 10 éve kér a publikum tőlem, számtalanszor majdnem elindultam eggyel, de valahogy mindig megtorpantam., De hogy kell ilyen, biztosan, azt az efféle viták tudatosítják bennem.
Meg hát én sem vagyok igazán jó pénzügyekben, ez is egy akadály. (Bár nem az lesz a cél, hogy pénzügyi tanácsokat adjak, hanem csak annyit, hogy cseréljük ki a tapasztalataimat. (A könyv inkább marketing eszköz lesz a weboldalhoz.)
Az én bakom az - van több is, de ez fáj -, hogy nehezemre esik és nem is nagyon tudok tartozásokat behajtani. Megismertem a lehetsélges módszereket, és úgy néz ki, rá is kényszerülök, de nagyon fáj. Mindig az adós helyett szégyenlem magam, és ez akadályoz a megirásában, de meg fogom tenni, mert most már - hogy úgy mondjam - tágabb összefüggéseit is látom ennek az egész kölcsönzősdinek. Már értem, hogy miért bnem kóser a kamat, és próbálom elemezni és megérteni az iszlám bankok működését. Ezek tul.képpen befektetési banként működnek, a kamat az haram (tilos), helyett talán a kockázati tőkés szerepéhez hasonlót tölt be a bank. Igy pl. részesen (tulajdonosa) lehet a vállalkozás, lizing helyett is kitaláltak valamit, működik.
Sosem volt adósságom, valahogy úgy éreztem, hogy nem tudnék nyugodtan aludni, ha tartozom. (Mi van, ha meghalok?) Utáltam kölcsönadni, utáltam, ha ezzel megkerestek, de nemet se nagyon tudtam mondani.
Az "erdemény" lesujtó, ezeknek a baráti kölcsönöknek a 30%-t kaptam vissza - szóval ebből nem nekem kell könyvet irni. Mindenestre valamit elkezdtem egy blogon.
(Itt abba is hagyom, inkább, ha érdekel ez a téma, olvasd el a blog utolsó posztját.)