Oszd meg!

Oszd meg, mentsd el! - TurboBookmark.com

Munkanapló - A műsor látványkonyhája :)

Félkész gondolatok, naplózás (dokumentálás), jegyzetelgetés magamnak és a munkatársaimnak. Zeekrewards: www.startnap.com/zeekrewards NetSzemle: www.netszemle.hu - Hiteles személyes tapasztalatok Freeland: www.startnap.com/freeland A pizsamás vállalkozó: www.kmgl.blog.hu

Friss topikok

A legújabb videók

Nincs megjeleníthető elem

2009.06.15. 23:53 NetSzemle - Hiteles személyes tapasztalatok

Mondhatjuk, hogy a betegség hiánya az az esetlegesen gyógyszerrel kompenzált állapot, amikor elviselhető számunkra a környezet felől megélt változáskényszer, kontrollálható számunkra a bennünk zajló reakció. Ilyen például, ha a vérnyomáscsökkentő tablettát szedő emberek egészségesnek érzik magukat, vagy amikor valaki nem vesz tudomást a tüneteiről, és ideig-óráig elkerüli az orvossal való találkozást.

Másképp, a hivatalos megfogalmazás szerint (WHO) az egészség a testi, szellemi, szociális jóllét állapota. A jóllét egy társadalmi kritériumrendszertől függ, és inkább érzelmi beállítottsággal jellemezhetjük. Súlyos betegségek esetén gyógyszerekkel vagy megfelelő egzisztenciával, anyagi elégedettséggel is elérhető ez a fajta jóllét, tehát akkor ez az egészség?

Talán közelebb áll az igazsághoz ez a megfogalmazás: az egészség az ember szabadsága, amely képessé teszi arra, hogy a jelenben éljen, és beteljesítse életfeladatát, küldetését. Végül is az egészség állapotában tapasztaljuk, hogy „harmóniában élünk önmagunkkal”, vagyis egységben önmagunkkal, tisztában vagyunk érzeteinkkel, érzéseinkkel, gondolatainkkal, szavainkkal, tetteinkkel és azok következményeivel, tudjuk, hogy Ma Teremtjük meg a Holnapot.

Ha így gondolkozunk, tudjuk, hogy felelősek vagyunk önmagunkért és életünk alakulásáért, egészségünkért. Ezt a felelősségtudatot kell kialakítani betegeinkben a valódi gyógyuláshoz.
Tudom mi az egészség, akkor a mi betegség?

Betegség hétköznapi szinten akadályozza az embert az előbbi célok felismerésében, megvalósításában. Valójában, lényegi szinten, éppen a betegség az, ami segít felismerni az embernek a változás helyes irányát.

A betegség azonban általában nem teszi lehetővé, hogy az ember a jelenben legyen. A beteg leragadt egy múltbéli eseménynél, vagy képzeletbeli jövőbe vetíti magát a vágyaival, és azok alapján reagál a jelenre. A betegség nem lokális probléma – ahogyan azt az akadémiai orvoslás látja –, hanem minden esetben az egész lényt érintő zavar. Az egész betegsége nélkül a részek sem betegedhetnek meg, vagyis a szervekben nem keletkezhet betegség központi zavar nélkül.

Forrás.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://munkanaplo.blog.hu/api/trackback/id/tr161187847

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása